zielony salon

Jest to koncepcja salonu połączonego z jadalnią. Jest to metamorfoza juz istniejących pomieszczeń, co wiąże się z tym, że decyzją inwestorów, musiała pozostać podłoga oraz komplet dwóch kanap i sześciu krzeseł. W salonie zaproponowane zostały dwa układy rozmieszczenia sof. Ze względu na to, że kolor sof i krzeseł ma skórzany, ciemno-brązowy kolor, całość musiała zostać dopasowana do nich.

Zarówno jadalnia jak i salon nie są od siebie oddzielone, więc powinny tworzyć integralną całość. W obu pomieszczeniach podkreślone zostały główne obiekty użyteczności wspólnej. Są to takie miejsca jak ściana telewizyjna w salonie oraz stół w jadalni. Zostały one podkreślone przez zastosowanie modułu w formie L, który zaznacza ważność miejsca. W salonie jest to drewniana ściana przechodząca w sufit, odpowiednio oświetlony w zależności od potrzeby w chwili spędzanego w nim czasu.
W drewnianej ścianie zabudowany został telewizor oraz kino domowe i miejsce na sprzęty rtv.
W jadalni drewnianą ścianę zastąpiono fototapetą i podwieszonym sufitem, na którym zawieszona została elegancka lampa. Motyw fototapety znajduję się również na fragmencie ściany w salonie. Znajduje się tam też nowoczesny rozkładany stolik, który w zależności od potrzeby przyjmuje postać większego stolika, bądź składa się w mniejszą kostkę. Pod nim zaś znajduje się włochaty dywan w kolorze trawy.

W jadalni główną rolę odgrywa stół. Zaproponowano prosty stół w kolorze ciemnego drewna. Dodatkowym elementem wystroju jadalni jest duże zabudowane akwarium, oraz elegancka szafa.

Oba pomieszczenia łączy wspólny kominek i estetyczna ściana z oświetlonymi wnękami, wyłożona kamieniem i drewnianymi płytami. Całość w założeniu jest minimalistyczna , zabudowana i przytulna.

zielony salon

zielony salon

zielony salon

zielony salon

zielony salon