mieszkanie studenckie

Projekt stanowi aranżację małej kawalerki, przeznaczonej dla dwóch studentów. Podstawowym celem było zaprojektowanie jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni, przy małej powierzchni metrażowej.

Znajduje się tu niewielki aneks kuchenny wraz z blatem roboczym i jadalnianym. Meble zaprojektowane zostały w kolorze białym, w lakierowanej płycie, co dodaje kuchni lekkości.

Znajdują się tu także dwa osobne łóżka, w tym jedno piętrowe. Pod nim zaprojektowane zostały szafki po obu jego stronach. Kameralność zapewniają ażurowe ścianki, które dodają charakteru całemu wnętrzu, nie ograniczając przy tym dopływu światła dziennego. Podobny motyw został umieszczony na przeciwnej ścianie, w postaci krzyżujących się półek na książki. Pod nimi znajduje się dwuosobowe biurko oraz dwa duże, wygodne fotele.

Łazienka ze względu na małą powierzchnię, posiada w pełni zabudowaną ladę z wbudowaną umywalką, pralką i szafkami. Ponieważ zaprojektowano ją w ciemnych kolorach, optycznie powiększona została poprzez zrezygnowanie z tradycyjnego brodzika, na rzecz dużej, całkowicie przeszklonej kabiny prysznicowej.

W mieszkaniu nie zabrakło również miejsca na niemałą szafę, która posiada duże lustra, w celu optycznego powiększenia całej przestrzeni.

Ogólna kolorystyka dominuje w barwach: stonowanej bieli dla równowagi oraz ciemnego fioletu oraz pomarańczy. Całość dopełnia motyw poduszek, które rozrzucone po projektowanym wnętrzu, dodają smaku studenckiego życia.

mieszkanie studenckie

mieszkanie studenckie

mieszkanie studenckie

mieszkanie studenckie