Salon i jadalnia-ciąg dalszy aranżacji domu w Norwegii

Salon i jadalnia-ciąg dalszy aranżacji domu w Norwegii

Przechodząc do następnych pomieszczeń zdecydowałyśmy się utrzymać ciągłość kolorystyczną. W kolejnym etapie przygotowałyśmy koncepcję salonu połączonego z jadalnią.

Również tutaj pojawiły się ograniczenia. Zgodnie z założeniami podłoga miała pozostać bez zmian. Dodatkowo został komplet sześciu krzeseł w jadalni oraz dwie ciemno-brązowe, skórzane sofy – zajmujące 1/3 powierzchni salonu. Zaproponowałyśmy dwa układy rozmieszczenia sof, a o tym, który ostatecznie zostanie zdecydują inwestorzy.

Poza tym w mieszkaniu miało się znaleźć zabudowane kino domowe w systemie 7.1 – wiązało się to jednocześnie z faktem, że umieszczenie ich musiało znaleźć odpowiednik z instrukcją systemu, aby dźwięk był zgodny z oczekiwaniami klienta.

Zarówno jadalnia jak i salon nie są od siebie oddzielone, więc powinny tworzyć integralną całość. Niezależnie od wersji kolorystycznej, podkreślone zostały główne obiekty użyteczności wspólnej. Są to takie miejsca jak ściana telewizyjna w salonie oraz stół w jadalni. Zostały one podkreślone przez zastosowanie modułu w formie L, który zaznacza ważność miejsca. Oba pomieszczenia łączy wspólny kominek i estetyczna ściana wyłożona kamieniem i płytami.

Całość w założeniu miała być minimalistyczna, zabudowana i przytulna. Powstały 3 wersje. Pierwsza -standardowa, drewniana o stonowanym kolorze, druga- drewno połączone z zielenią, dając spokojny klimat natury oraz trzecia – bardziej szalona w połączeniu ekstrawaganckiej czerwieni z czernią.

Wersja zielona

Wersja zielona

Przejdż do portfolio

Czerwone wnętrze

Czerwone wnętrze
Przejdź do portfolio

Klasyczny salon

Klasyczny salon

Przejdż do portfolio

Comments are closed.